скачать шаблоны dle Игры для Андройд
Registracija    Prisijungti
Prisijungimo panelė
» » » SUPER daržovė - SALIERAS

Nuo įvairių ligų / Įdomus faktai

SUPER daržovė - SALIERAS

SUPER daržovė - SALIERAS
Salierai neretai vadinami superdaržove, o kai kurie norintys sulieknėti žmonės tiki, kad geresnio dietinio maisto už salierus tiesiog nėra.

Kaip gi kitaip? Juk salierų sultys padeda sumažinti potraukį saldumynams ir sočiam, bet nesveikam maistui. Ir tai dar ne visa jų nauda!

Salierai kilę iš tos pačios daržovių šeimos, kaip ir petražolės bei pankoliai. Jie gali užaugti iki 40 cm aukščio. Šių daržovių kotai yra traškūs ir dažnai naudojami sriuboms arba salotoms gaminti. Jų skonis sūrus, taigi salierų sultys puikiai dera su saldesnių vaisių sultimis.

Salierų druska nekenkia

Salierai yra nepaprastai maistinga daržovė. Jų lapuose gausu vitamino A, o stiebai yra puikus vitaminų B1, B2, B6 ir C šaltinis. Taip pat salieruose gausu kalio, folio rūgšties , kalcio, magnio, geležies, fosforo, sodos ir pagrindinių amino rūgščių.

Maistingosios medžiagos, esančios pluošte, kurios išsiskiria spaudžiant sultis, yra naudingos sąnariams. Natūrali, organinė druska, esanti salieruose, yra labai saugi naudoti ir, tiesą sakant, būtina mūsų kūnui.

Net ir jautrūs druskai žmonės gali saugiai vartoti sūrius salierus. Priešingai nei stalo druska, salieruose esanti druska nėra pavojinga turintiems aukštą kraujo spaudimą.

Ir nors dauguma produktų verdant praranda maistingumą, dauguma naudingų maistinių medžiagų, esančių salieruose, išlieka net ir juos verdant.

Veiksmingi kovojant su vėžiu

Salierai siejami su kraujo spaudimo mažinimu. Bet ar žinojote, kad sumaišius juos su kitomis sultimis galima apsisaugoti ir nuo kitų ligų?

Naujausi tyrimai parodė, kad salierai gali būti naudingi netgi kovojant su vėžiu. Net aštuonios sudedamosios salierų dalys yra pripažįstamos kaip priemonės, veiksmingos kovojant su vėžiu.

Tarp jų yra acetilenas, kuris kaip įrodyta, sustabdo vėžinių ląstelių augimą, fenolio rūgštis, kuri stabdo auglių ląstelių dauginimąsi, ir kumarinai, padedantys apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų.

Fitocheminiai kumarinai, esantys salieruose, apsaugo ir nuo tiesiosios žarnos ir skrandžio vėžio.

Padeda lieknėti

Svarbūs ir mineralai, esantys stebuklingose šių daržovių sultyse. Jie sureguliuoja kūno kraujo Ph ir neutralizuoja rūgštingumą.

Salierų sultis ypač rekomenduojama vartoti sportuojantiems žmonėms. Jos yra tobulas tonikas po intensyvios treniruotės, padedantis susigrąžinti prarastus elektrolitus ir praturtinti kūną mineralų turinčiais skysčiais.

Taip pat salierai naudingi besilaikantiems dietos. Kasdien po kelis kartus per dieną gerdami salierų sultis, galėsite sumažinti potraukį saldumynams ir sočiam maistui.

Salierai puikiai padeda apsaugoti ir nuo perkaitimo. Kai oras yra sausas ir karštas, 2-3 kartus per dieną tarp valgių išgerkite stiklinę salierų sulčių. Tai puikiai padės normalizuoti kūno temperatūrą.

Taip pat salieruose esantis poliacetilenas puikiai palengvina uždegimo simptomus, sergant tokiomis ligomis, kaip reumatinis artritas, osteoartritas, podagra, astma ir bronchitas.

Virtuvės šefas/-ė:Regina  10-11-2016, 17:44   Skaitė: 18860    ............
Norėdami rašyti komentarus užsiregistruokite.