скачать шаблоны dle Игры для Андройд
Registracija    Prisijungti
Prisijungimo panelė
» » NAUDINGI PATARIMAI: ko negalima plauti indaplovėje??

Moterų kampelis / Patarimai / Naudingi straipsniai / Namų ruoša

NAUDINGI PATARIMAI: ko negalima plauti indaplovėje??

NAUDINGI PATARIMAI: ko negalima plauti indaplovėje??

Indaplovė nėra tas įrenginių tipas, be kurių sunku įsivaizduoti gyvenimą. Nes juk kur kas reikalingesni yra šaldytuvas ar skalbimo mašina. Tačiau nepaisant to, indaplovės sparčiai kyla prioritetinių buitinės technikos įrenginių sąrašuose ir tampa vis populiaresniu namų gyventoju. Ar tai turėtų stebinti? Tikriausiai ne, nes investavimas į šio tipo įrenginį leidžia išnaudoti laiką kur kas maloniau nei stovint prie purvinų indų kriauklės. Tačiau norint, kad indaplovė tarnautų ilgus metus, ja reikia atitinkamai rūpintis. Buitinės technikos specialistai pataria, kaip prižiūrėti indaplovę ir ko jokiais būdais negalima joje plauti.

Indaplovė – technikos stebuklas, kurį įvertins visi, kuriems kasdieniame gyvenime itin svarbus patogumo ir laiko klausimas. Indaplovė labai palengvina buitį. Jei dar turėtų funkcijas „įkrauk“ ir „išimk“, be abejonės, taptų patogiausiu virtuvės įrenginiu. Deja, kol kas mes turime ja rūpintis ir kreipti dėmesį į tai, ką į ją dedame, nes tai turi įtakos ne tik indaplovei, bet ir joje plaunamiems indams.

Juodasis sąrašas indų, kurių negalima plauti indaplovėje

NAUDINGI PATARIMAI: ko negalima plauti indaplovėje??

Krištolinės taurės
Yra netinkamos plauti indaplovėje. Maisto likučiai gali įbrėžti stiklą, o pernelyg aukšta temperatūra lemti ir įskilimus. Tokias taures geriausia plauti rankomis ir nuvalyti minkštu (tinka lininiai audiniai) rankšluosčiu.

Termopuodeliai
Tokių talpyklų vakuuminis uždarumas bus pažeistas, jei per jį pateks vanduo. Tam, kad to neįvyktų, termopuodelius plaukite rankiniu būdu.

Žalvariniai indai
Žalvarinių daiktų niekada nereikėtų plauti indaplovėje. Karštas vanduo nuplaus nuo jų natūralų apsauginį sluoksnį, todėl tokie indai greitai praras blizgesį.

Trapus stiklas
Nereikėtų dėti į indaplovę ir trapaus stiklo gaminių. Net vandens slėgis gali lemti tokių indų įbrėžimus.

Neprisvylančios dangos ir anoduoto aliuminio indai
Plaunant indus indaplovėje tokia danga išsitrins ir bus pažeista. Paprasčiau kalbant, indaplovėje tokių indų danga praras savo „neprisvylančias“ savybes.

Emaliuoti indai
Tokie indai yra labai linkę skilti, todėl plaukite juos rankiniu būdu, minkšta kempine ir visada nusausinkite minkšta šluoste.

Mediniai daiktai
Nereikėtų dėti į indaplovę medinių daiktų: indų, pjaustymo lentų, medinių šaukštų ar lazdelių. Indaplovėje plaunami mediniai daiktai įskyla, išbrinksta, jų apimtis išsiplečia ir jie jau nebūna tinkami naudoti.

Ketaus keptuvės
Šie daiktai rūdija, o ketus, iš kurio yra pagaminti, indaplovėje skilinėja. Dėl šitos priežasties ketaus keptuvės turėtų būti plaunamos rankiniu būdu. Taip pat jas plaunant reikėtų vengti stiprių cheminių priemonių.

Porcelianas ir pietų servizai
Ne visi pietų servizai tinkami plauti indaplovėje. Jei porcelianą, kitus puošnius indus nuolat plausite indaplovėje jie greitai praras savo puošnią išvaizdą, išbluks. Indaplovė tikrai nėra geriausia vieta porcelianui ir šventiniams indams.

Variniai puodai ir keptuvės
Indaplovėje plaunami variniai indai gali prarasti savo spalvą ir net kiek deformuotis, todėl geriausia juos plauti rankiniu būdu.

Peiliai
Aštrios indaplovės dalys gali subraižyti ar lemti, kad peiliai praras savo aštrumą.
Tačiau jei turime plastmasinių indų, kurie yra tinkami plauti indaplovėje, patariama juos padėti toliau nuo „šildytuvo“. Saugiausia tokius daiktus sudėti viršutiniame, o ne apatiniame krepšyje. Nors dabar ši taisyklė nėra geležinė, mat naujausiuose indaplovių modeliuose šildytuvo elementas yra paslėptas ir įkomponuotas saugiu atstumu nuo apatinio krepšio.

Vis dėlto jei nesate tikri, ar konkrečius daiktus arba indus galima dėti į indaplovę, visada papildomai atkreipkite dėmesį į gamintojo nurodytas žymas.
Virtuvės šefas/-ė:Regina  13-03-2018, 09:36   Skaitė: 18274    ............
Norėdami rašyti komentarus užsiregistruokite.