скачать шаблоны dle Игры для Андройд
Registracija    Prisijungti
Prisijungimo panelė
» » PATARIMAI: Maisto produktai, kurių geriau nederinti tarpusavyje!

Moterų kampelis / Dietos / Patarimai / Naudingi straipsniai / Įdomus faktai

PATARIMAI: Maisto produktai, kurių geriau nederinti tarpusavyje!

PATARIMAI: Maisto produktai, kurių geriau nederinti tarpusavyje!

Maistas mums yra be galo svarbus – be jo ilgai tikrai neištvertume. O ir pavalgyti visi norime ne tik skaniai, bet ir sveikai. Kad taip ir nutiktų, svarbu išmokti derinti tam tikrus maisto produktus – garsieji virtuvės šefai pasakytų, kad tai tikra meno šaka. Tačiau jei į virtuvės virtuozus nepretenduojate, pakaks žinoti pagrindinius maisto produktus, kurių tarpusavyje derinti nevertėtų – ir ne tik dėl skonio (dėl jo juk niekas nesiginčija), bet ir todėl, kad pernelyg neapkrautumėte savo virškinimo sistemos.


Pieno produktai su vaisiais, ridikėliais ar razinomis

Įvairius vaisius mūsų organizmas itin lengvai virškina, tuo tarpu pieno produktus, atvirkščiai – virškina ganėtinai sunkiai, būtent dėl to jų ir nederėtų valgyti kartu, mat tokiu atveju itin apkraunama mūsų virškinimo sistema ir skrandyje gali padidėti rūgštingumas. Dėl tos pačios priežasties su pieno produktais nevertėtų derinti ir ridikėlių. Sveikos mitybos ekspertai pataria pieno produktus derinti su kitu maistu kuo rečiau ir verčiau jau juos valgyti vienus, nes kitaip – tik veltui apkrausite savo virškinimo sistemą.

PATARIMAI: Maisto produktai, kurių geriau nederinti tarpusavyje!


Žuvis ar mėsa su pienu

Pieno taip pat nevertėtų derinti ir su žuvimi, mėsa ar vištiena, mat į šiuos produktus taip pat skirtingai reaguoja mūsų organizmas – pažeidus šią taisyklę organizme gali pradėti kauptis toksinai ar kilti skrandžio skausmai.

Šalti gėrimai po pietų ar vakarienės

Gardžiai papietavę ar pavakarieniavę, taip pat ir valgio metu venkite itin šaltų gėrimų arba ledų – jie taip pat sulėtins virškinimo sistemos darbą.


Šildytas medus

Nors šviežias medus yra naudingas ir sveikas mūsų organizmui, jo įvairiems karštiems patiekalams verčiau nenaudoti. Šildant medų pasikeičia jo cheminė struktūra – jis tampa itin klampus ir netgi toksiškas, o tai ne tik kenkia mūsų virškinimo sistemai, bet ir visam organizmui.

PATARIMAI: Maisto produktai, kurių geriau nederinti tarpusavyje!


Vaisiai su krakmolingais maisto produktais

Lygiai taip pat niekad nevertėtų derinti ir vaisių su bulvėmis, sūriu, keptu maistu ar kitais krakmolo turinčiais produktais. Nors vaisius organizmas suvirškina itin greitai, to paties negalima pasakyti apie minėtus produktus. Būtent dėl to vaisius geriausia valgyti vienus.


Melionai ir grūdai

Melionus, kaip ir visus vaisius, organizmas virškina puikiai, tačiau to nepasakysi apie įvairiausius grūdus – dėl to juos taip pat derėtų valgyti atskirai, kitaip – galite sudirginti skrandį ir vėliau teks kęsti stiprius skausmus.

Virtuvės šefas/-ė:Regina  30-10-2017, 09:15   Skaitė: 21651    ............
Norėdami rašyti komentarus užsiregistruokite.